NCA League Fixtures 2018-2019

Northumberland Chess Association Fixtures 2018-2019Division 1

Round 1

Tue.     Oct. 16            Jesmond Knights         v       Tynemouth A

Tue.     Oct. 16            Leam Lane Aces          v        South Shields A

Wed.   Oct. 17            Durham City                v          Gosforth Empire

Wed.   Oct. 17            Morpeth B                  v            Morpeth A

Fri.       Oct. 19           Forest Hall A               v          Forest Hall B

 

Round 2

Mon.   Oct. 29           Gosforth Empire         v          Forest Hall A

Tue.     Oct. 30           Tynemouth A              v          South Shields A

Tue.     Oct. 30           Jesmond Knights         v        Durham City

Wed.   Oct. 31            Morpeth A                  v           Leam Lane Aces

Fri.       Nov. 2            Forest Hall B                v        Morpeth B

 

Round 3

Tue.     Nov. 13            Leam Lane Aces          v          Forest Hall B

Wed.   Nov. 14            Durham City                v          Tynemouth A

Wed.   Nov. 14            Morpeth B                  v            Gosforth Empire

Thu.     Nov. 15            South Shields A           v         Morpeth A

Fri.       Nov. 16            Forest Hall A               v          Jesmond Knights

 

Round 4

Mon.   Nov. 26            Gosforth Empire         v          Leam Lane Aces

Tue.     Nov. 27            Jesmond Knights         v         Morpeth B

Tue.     Nov. 27            Tynemouth A              v           Morpeth A

Wed.   Nov. 28            Durham City                v          Forest Hall A

Fri.       Nov. 30            Forest Hall B                v         South Shields A

 

Round 5

Tue.     Jan. 8               Leam Lane Aces          v          Jesmond Knights

Wed.   Jan. 9               Morpeth A                  v            Forest Hall B

Wed.   Jan. 9               Morpeth B                  v            Durham City

Thu.     Jan. 10             South Shields A           v         Gosforth Empire

Fri.       Jan. 11             Forest Hall A               v          Tynemouth A

 

Round 6

Mon.   Jan. 21             Gosforth Empire         v          Morpeth A

Tue.     Jan. 22             Tynemouth A              v          Forest Hall B 

Tue.     Jan. 22             Jesmond Knights         v         South Shields A

Wed.   Jan. 23             Durham City                v          Leam Lane Aces

Fri.       Jan. 25             Forest Hall A               v          Morpeth B

 

Round 7

Tue.     Feb. 5              Leam Lane Aces          v        Forest Hall A

Wed.   Feb. 6              Morpeth A                  v          Jesmond Knights

Wed.   Feb. 6              Morpeth B                  v          Tynemouth A

Thu.     Feb. 7              South Shields A           v        Durham City

Fri.       Feb. 8             Forest Hall B                v        Gosforth Empire

 

Round 8

Tue.     Feb. 19            Tynemouth A              v          Gosforth Empire

Tue.     Feb. 19            Jesmond Knights         v        Forest Hall B

Wed.   Feb. 20            Durham City                v         Morpeth A

Wed.   Feb. 20            Morpeth B                  v           Leam Lane Aces

Fri.       Feb. 22           Forest Hall A               v          South Shields A

 

Round 9

Mon.   Mar. 4             Gosforth Empire         v          Jesmond Knights

Tue.     Mar. 5             Leam Lane Aces          v         Tynemouth A

Wed.   Mar. 6             Morpeth A                  v           Forest Hall A

Thu.     Mar. 7             South Shields A           v         Morpeth B

Fri.       Mar. 8            Forest Hall B                v          Durham City

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Division 2

Round 1

Mon.   Oct. 22            Gosforth Salters          v          Gosforth Ivy

Tue.     Oct. 23            Tynemouth C              v          Tynemouth B

Thu.     Oct. 25            South Shields B           v         South Shields C

Thu.     Oct. 25            Tynedale                     v           Newcastle University

Fri.       Oct. 26            Forest Hall C                v         Forest Hall D

 

Round 2

Mon.   Nov. 5              Gosforth Ivy                v           Tynemouth C

Tue.     Nov. 6             Tynemouth B              v           South Shields B

Thu.     Nov. 8             South Shields C           v          Tynedale

Fri.       Nov. 9             Forest Hall C                v          Gosforth Salters

Fri.       Nov. 9             Forest Hall D               v           Newcastle University

 

Round 3

Mon.   Nov. 19             Gosforth Salters          v         Forest Hall D

Tue.     Nov. 20            Tynemouth C              v          Forest Hall C

Thu.     Nov. 22            South Shields B           v         Gosforth Ivy

Thu.     Nov. 22            Tynedale                     v          Tynemouth B

Thu.     Nov. 22            Newcastle University  v        South Shields C

 

Round 4

Mon.   Dec. 3              Gosforth Salters          v         Tynemouth C

Mon.   Dec. 3              Gosforth Ivy                v          Tynedale

Tue.     Dec. 4              Tynemouth B              v          Newcastle University

Fri.       Dec. 7              Forest Hall D               v         South Shields C

Fri.       Dec. 7              Forest Hall C                v         South Shields B

 

Round 5

Tue.     Jan.15             Tynemouth C              v          Forest Hall D

Thu.     Jan. 17            South Shields B           v         Gosforth Salters

Thu.     Jan. 17            Tynedale                     v           Forest Hall C

Thu.     Jan. 17            Newcastle University  v        Gosforth Ivy

Thu.     Jan. 17            South Shields C           v         Tynemouth B

 

Round 6

Mon.   Jan. 28            Gosforth Ivy                v          South Shields C

Mon.   Jan. 28            Gosforth Salters          v         Tynedale

Tue.     Jan. 29            Tynemouth C              v          South Shields B

Fri.       Feb. 1              Forest Hall D               v          Tynemouth B

Fri.       Feb. 1              Forest Hall C                v         Newcastle University

 

Round 7

Tue.     Feb. 12            Tynemouth B              v          Gosforth Ivy

Thu.     Feb. 14            South Shields B           v         Forest Hall D

Thu.     Feb. 14            Tynedale                     v           Tynemouth C

Thu.     Feb. 14            Newcastle University  v        Gosforth Salters

Thu.     Feb. 14            South Shields C           v         Forest Hall C

 

Round 8

Mon.   Feb. 25          Gosforth Salters          v          South Shields C

Tue.     Feb. 26          Tynemouth C              v          Newcastle University

Thu.     Feb. 28          South Shields B           v         Tynedale

Fri.       Mar. 1            Forest Hall D               v         Gosforth Ivy

Fri.       Mar. 1            Forest Hall C                v         Tynemouth B

 

Round 9

Mon.   Mar. 11          Gosforth Ivy                v          Forest Hall C  

Tue.     Mar. 12          Tynemouth B              v         Gosforth Salters

Thu.     Mar14            Tynedale                     v          Forest Hall D

Thu.     Mar14            Newcastle University  v       South Shields B

Thu.     Mar14            South Shields C           v        Tynemouth C

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Division 3

Round 1

Tue.     Oct. 16            Tynemouth D              v          Gosforth Woodbines

Wed.   Oct. 17            Morpeth C                   v           Alnwick

Thu.     Oct. 18            South Shields D           v        South Shields E

Fri.       Oct. 19            Forest Hall E                v        Forest Hall F

Thu.     Oct. 25           Gateshead                   v          Leam Lane B

 

Round 2

Tue.     Oct. 30            Leam Lane B                v        South Shields D

Wed.   Oct. 31             Alnwick                       v           Gosforth Woodbines

Thu.     Nov. 1              South Shields E           v        Forest Hall E

Fri.       Nov. 2             Forest Hall F                v        Tynemouth D

Wed.   Nov. 7               Morpeth C                   v         Gateshead

 

Round 3

Mon.   Nov. 12            Gosforth Woodbines  v          Forest Hall F

Tue.     Nov. 13            Tynemouth D              v          South Shields E

Thu.     Nov. 15            South Shields D           v        Morpeth C

Fri.       Nov. 16            Forest Hall E                v         Leam Lane B

Wed.   Nov. 21             Gateshead                   v           Alnwick

 

Round 4

Tue.     Nov. 27            Leam Lane B                v         Tynemouth D

Wed.   Nov. 28            Morpeth C                   v          Forest Hall E

Wed.   Nov. 28            Alnwick                       v           Forest Hall F

Thu.     Nov. 29           South Shields E           v         Gosforth Woodbines

Thu.     Dec. 6              Gateshead                   v          South Shields D

 

Round 5

Mon.   Jan. 7               Gosforth Woodbines  v          Leam Lane B

Tue.     Jan. 8               Tynemouth D              v          Morpeth C

Fri.       Jan. 11             Forest Hall F                v          South Shields E

Wed.   Jan. 16              South Shields D           v         Alnwick

Fri.       Jan. 18             Forest Hall E                v          Gateshead

 

Round 6

Tue.     Jan. 22            Leam Lane B                v        Forest Hall F

Wed.   Jan. 23            Alnwick                       v           South Shields E

Wed.   Jan. 23            Morpeth C                   v          Gosforth Woodbines

Thu.     Jan. 24            Gateshead                   v          Tynemouth D

Thu.     Jan. 24            South Shields D           v        Forest Hall E

 

Round 7

Tue.     Feb. 5              Tynemouth D              v          South Shields D

Thu.     Feb. 7              South Shields E           v         Leam Lane B

Fri.       Feb. 8             Forest Hall F                v         Morpeth C

Mon.   Feb. 11            Gosforth Woodbines  v          Gateshead

Wed.   Feb. 13            Forest Hall E                v         Alnwick

 

Round 8

Wed.   Feb. 20            Morpeth C                   v          South Shields E

Thu.     Feb. 21            South Shields D           v        Gosforth Woodbines

Fri.       Feb. 22           Forest Hall E                v        Tynemouth D

Wed.   Feb. 27            Alnwick                       v           Leam Lane B

Thu.     Feb. 28           Gateshead                   v          Forest Hall F

 

Round 9

Mon.   Mar. 4             Gosforth Woodbines  v          Forest Hall E

Wed.   Mar. 6            Tynemouth D              v           Alnwick

Fri.       Mar. 8            Forest Hall F                v          South Shields D

Tue.     Mar. 12           Leam Lane B                v          Morpeth C

Thu.     Mar. 14          South Shields E           v          Gateshead

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –